Եղանակը փոխվել է, գյուղացիները ծառերն էտում են ձմռանը
Արմավիրի մարզի գյուղացիական տնտեսությունները վաղ գարնան գյուղատնտեսական աշխատանքներն այս տարի ավելի շուտ են սկսել
Արմավիրի մարզային և ՏԻՄ իշխանությունների ներկայացուցիչները ծաղիկներ խոնարհեցին Արմավիր քաղաքի կայարամերձ հրապարակում գտնվող Արցախյան պատերազմում զոհված և անհայտ կորած հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին
Արմավիր համայնքի ղեկավար Վարշամ Սարգսյանը Արմավիրի մարզպետ Արգիշտի Մեխակյանի, մարզային, համայնքային և ոլորտային կառույցների ներկայացուցիչների հետ հարգանքի տուրք է մատուցել Արցախյան բոլոր հերոսամարտերում զոհված և անհայտ կորած հերոսների հիշատակին
20:25, 28 հնվ. 2025
Էջմիածնի տարածաշրջանի շատ գյուղացիական տնտեսություններ սկսել են գյուղատնտեսական աշխատանքները։ Ելակի ցանքատարածություններում արդեն կատարվում են ցանքսի նախապատրաստական աշխատանքներ
Արմավիրի մարզպետի աշխատակազմում տեղի է ունեցել «Արտակարգ իրավիճակներում մարզի բնակչության և նյութական արժեքների տարհանման, քաղաքացիական պաշտպանության, բնակչության իրազեկման վիճակը» թեմայով խորհրադակցություն
Խորհրդակցության նպատակն էր վեր հանել առկա խնդիրներն ու նախանշել դրանց լուծման քայլերը:
20:24, 09 հկտ. 2025
Սեպտեմբերի 27-ին Արմավիրի մարզպետ Դավիթ Խուդաթյանն Արմավիր համայնքի ղեկավար Վարշամ Սարգսյանի, մարզպետի տեղակալ Խաչատուր Մկրտչյանի, մարզպետի աշխատակազմի և համայնքապետարանի աշխատակիցների հետ այցելեց Արմավիր քաղաքի զինվորական պանթեոն` հարգանքի տուրք մատուցելու 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմում զոհվածների հիշատակին
20:24, 27 սպտ. 2025
Անկախության հռչակումը հայ ժողովրդի կարևորագույն ձեռքբերումն է, սեփական հայրենիքում ապրելու և արարելու ձգտման արդյունքը, որն ապագա սերունդների համար կայունություն ու զարգացում է ապահովելու: